Maxscott

avatar

Obserwują: 3

 • Vivienesaphore
 • Nerka
 • Notatkismih
 • Maxscott 08.01.2015

  BRYGADA INKWIZYCYJNA


  § 1. Zasady funkcjonowania

  1. Brygada Inkwizycyjna jest organizacją składającą się z minimum 2 osób tworzoną na potrzeby Inkwizytora i ma za zadanie pomagać mu w jego pracy.

  2. Członkowie BI działają anonimowo. Nie mogą informować nikogo poza Inkwizytorem o swoich działaniach. Wszelkie przypadki łamania tej zasady będą skutkowały usunięciem z BI.

  3. BI wykonuje wszystkie czynności zlecone przez Inkwizytora. Za niewywiązanie się z nich członek BI może zostać usunięty z jej składu.

  4. Za członkostwo w BI Inkwizytor może przyznać każdemu uczniowi od 10...

 • Maxscott 30.04.2013
  rekrutacja
  ...
 • Maxscott 30.04.2013
  rekrutacja
  ...
 • Maxscott 30.04.2013
  cooltext1013296391 • Maxscott 27.03.2013

  DEMONOLOGIA (ćwiczenia)

  1. Co to jest demonologia?

  - teoria nauki

  2. „Pseudomonarchia Daemonum” (Fałszywe królestwo demonów).

  - czy naprawde istniało królestwo demonów?

  3. Upadłe anioły

  - klasyfikacja i przykłady

  4. Baell

  - wygląd

  - pochodzenie

  - właściwości

  5. Szatan, Asmodeusz, Mefistofeles

  - czy to naprawde jeden i ten sam potwór?

  - wygląd

  - pochodzenie

  - właściwości

  6. Azzazel

  - upadły anioł czy "bóg"?

  - wygląd

  - pochodzenie

  - właściwości

  7. Moloch

  - wygląd

  - pochodzenie

  - właściwości

  8. Kosmacze

  - wygląd

  - pochodzenie

  - właściwości

  9. Demoniczne choroby

  - czy demony naprawde...

 • Maxscott 16.02.2013

  LEKCJA 4: Sławni twórcy zaklęć

  (materiał do samodzielnego opracowania)

  FUNGUS

  Mędrzec Fungus pochodzący z południa Grecji jest pierwszą osobą, która została opisana w "Wielkiej Księdze Zaklęć". Był to człowiek ciągle zabiegany i mający problemy z dopasowaniem jednego z tysiąca kluczy (które zawsze przy sobie nosił) do odpowiedniego zamka w drzwiach. Pewnego dnia zdenerwował się nie na żarty i postanowił ułatwić sobie choć trochę swe skomplikowane życie. Mianowicie zaczarował wszystkie swoje klucze tak, aby same otwierały mu drzwi. Jednak pomysł ten okazał się równie powolny jak wtedy, gdy...

 • Maxscott 27.01.2013

  Lekcja III: Współczesny podział zaklęć

  SCHEAMAT WSPÓŁCZESNEGO PODZIAŁU ZAKLĘĆ

  Zaklęcia niewybaczalne -karane najsurowiej według prawa czarodziejskiego (najczęściej dożywotnim więzieniem w Azkabanie).

  Zaklęcia zwykłe -są zaklęciami rutynowymi i stosowanymi przez Czarodziejów, na co dzień. Stąd bierze się także ich nazwa - zwykłe. Takie zaklęcia są otwarte dla każdego zwykłego czarodzieja i każdy powinien je mniej więcej znać. Są one najpowszechniejsze i ich liczba sięga kilkuset, (przy czym ta liczba wciąż rośnie).

  a) Stałe -używane od wieków. Do ich rzucenia...

 • Maxscott 27.01.2013

  Lekcja II: Urok

  CO TO JEST UROK?

  Słowo "urok" także wywodzi się z łaciny a dokładniej od słowa ,,blanditia", które to oznacza atrakcyjność, zaczarowanie, zauroczenie, oczarowanie bądź opętanie. Uroki istniały w świecie czarodziejów i mugoli od tysięcy lat, choć czarodzieje jak i mugole nie za dużo wiedzieli na ich temat. Z urokami należy także bardzo uważać, rzucenie uroku jest kwestią wypowiedzenia odpowiedniej formuły. Rzucenie uroku może nawet doprowadzić do śmierci osoby, na którą ten urok padł.

  Różnicą między zaklęciem a urokiem jest to, że zaklęcie rzucamy za...

 • Maxscott 27.01.2013

  Lekcja I: Podstawowe informacje o zaklęciu

  CO TO JEST ZAKLĘCIE?

  Słowo "zaklęcie" wywodzi się z języka łacińskiego, a konkretnie ze słowa "cantamen", które oznacza zaczarowanie lub po prostu czar (ale też śpiew, pieśń, poemat i wróżbę). Jest to ustalona, niezmienna formuła słowna, której przypisuje się magiczną moc.

  W naszym świecie zaklęcia istnieją od wieków. Używamy ich do osiągnięcia swych celów, od zaklęć zemsty, zaklęć miłosnych, zwycięstwo w walce, aż po czary związane z urodzajem w gospodarstwie. Ich lista wciąż rośnie, gdyż sporządzane są coraz to nowe formuły...

 • Maxscott 18.11.2012

  Klub Pojedynków – samouczek

  1. W KP mogą brać udział tylko uczniowie wcześniej zgłoszeni przez specjalny formularz. Informacje o terminach zgłoszeń na stronie szkoły.

  2. Każdy uczestnik klubu pojedynków musi posiadać specjalny nick – dom_imię_nazwisko lub imię_nazwisko_dom (np. G_Harry_Potter/Harry_Potter_G, S, R lub H – gdzie G oznacza dom Gryffindor, S dom Slytherin, H dom Huffelpuff, R dom Ravenclaw).

  3. W pojedynkach mogą brać udział tylko uczniowie Szkoły Magii im. Huncwotów.

  4. Sędzią pojedynku może być opiekun KP lub inny nauczyciel wyznaczony przez opiekuna.

  5. Program...

1 - 10 z 12

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.